Régi Magyar Szőlőfajták Borválogatás 6-os fa díszdobozban
Somló Kincse Sárfehér 2018
Ősi magyar fajta, amely nem azonos az Arany Sárfehérrel. Fehér virágok, trópusi gyümölcsök és ásványosság teszi széppé a bort. Kiválóan működik, mint a mindennapok bora, sőt fröccs alapja is lehet, hiszen azt is jó borból kell készíteni.
Somló Kincse Gohér 2019
Egy ősi magyar szőlőfajta, amit egykor az egyik legtehetségesebb fehér szőlőnek tartottak hazánkban. Egészen izgalmas ásványosságot is felfedezhetünk a borban.
Benyák Pozsonyi Fehér 2019
Közepes intenzitású szalmasárga megjelenés. Illatában friss, lédús, fehérhúsú gyümölcsök jelennek meg. Kóstolva száraz, eleven savérzet, könnyed test, életteli gyümölcsös ízaromák fedezhetők fel. Igazán különleges, könnyed fehérbor élmény, amit csak tovább fokoz, hogy egy ritkán kóstolható fehér szőlőfajtából segítette világra Benyák Zoltán. Salátákhoz, friss sajtokhoz és fehér húsú szárnyasokból készített fogásokhoz ajánlom kísérőként.
Borbély Rózsakő 2019
Az apja kéknyelű, az anyja budai zöld. Azért jött létre, hogy a kéknyelű termésbiztonságát növelje, de önmagában is szép bort ad. Különösen ahogy Borbélyék készítik: teljes érésben szüretelve, használt hordóban nevelve, a borvidék ásványos talaját és sok gyümölcsöt megmutatva.
Váli Badacsonyi Budai 2019
A kéknyelű elengedhetetlen társa, amely önállóan, acéltartályban készítve, könnyed szerkezetű, kellemes savú, lezser bort ad. A nyáresték kerti mulatságain részt vevő borértők, félrevonulós társa lehet.
Málik Bakator 2018
Érmellék régi, fő fajtájának badacsonyi arca. A fajta reneszánszát éli olyan gazdáknak köszönhetően, mint például Málik Zoltán. Különlegességét a ritkasága adja, hiszen alig pár hektáron termesztik a világon.