Ez az a régió, ahol a löszös és mészköves talaj kontinentális éghajlaton olvad össze, melyet a Duna és a Fertő tó hűsítő hatása határoz meg. A Carnuntum borrégió elhelyezkedése egyedülálló: a Kárpátok és az Alpok között húzódó folyosó gyakori dél-keleti széljárása a nyugatról érkező csapadékot sokszor megállítja, a csapadékmennyiséget mérsékli. A Fertő tó egyéb borvidékeitől a Lajta hegység választja el, a nagy hőmérséklet ingadozástól a régió mellett folyó Duna is óvja.
Az Artner Pincészet története 1650-ig nyúlik vissza. Őseik is felismerték a régió borászati lehetőségeit. A családi vállalkozás az 1980-as évektől kezdve a táj jellegzetes borainak előállítására koncentrált.
Csak gondos és szeretetteljes szőlőmunkával lehet csúcsborokat készíteni a borospincében – vallják magukról a családi pincészet tagjai -, ugyanakkor a bor minőségéről valójában a szőlőültetvény dönt. A lehető legközelebb kell kerülni a természethez, ezért zöldítik a szőlősorok közötti területeket, szükség esetén fákat ültetnek, hogy még több hasznos rovarnak teremtsenek ideális élőhelyet a szőlőik környezetében.
Jelenleg már folyamatban van az ökológiai tanúsítás megszerzése.
A 45 hektárnyi szőlőültetvényen a szőlőfajták széles skálája jelenik meg: a régióra jellemző Zöld Veltelini, a Sárga Muskotály, a Rizling. A hangsúlyt mégis inkább a helyi vörösbor fajtákra helyezik, mint például a Zweigelt és a Kékfrankos sajtolására koncentrálnak.