Úgy a szőlő, mint a pince, a Nagyváradot Szatmárral összekötő DN19-es országúttól kb 5oo méterre található, rálátás van a pincétől Diószegre, jobbra Nagykágya, Csokaly balra Nagyjanka, Félegyháza, mig a távolban fellelhető a magyarországi Léta tornya is.
A család 2 pincével rendelkezik, mindkettő téglával kirakott pince, egységesen 12 m hosszú, szélessége 3,5 m, és a hőmérséklet 12-14 C, évszaktól függetlenül. A szőlő feldolgozása a pince körül történik, a borok tárolása , inox edényekben és tölgyfa hordókban, fajtánként elkészitve, a pincében történik.
Borászatunk története
Bihardiószegen, feleségem anyai ágon örökölt 22 ár területén szőlőt telepítettem, 4 fajtát, ( Ottonel Muskotály, Királyleányka, Szürkebarát, Kékfrankos)apósom szakmai támogatása mellett, hogy rögtön meglegyen egy fél borsor egy borkóstolóhoz. 2009-ben leaz első adandó alkalommal pályáztam szőlőtelepítésre, úttörőként elsőnek sikerült Bihar megyében újabb 55 ár szőlőt telepítenem úgy, hogy a szőlőfaj paletta bővüljön Merlot, Cabernet és Sauvignon szőlőfajtákkal.
2014-ben, lányommal, (aki azóta kertészmérnök, és szőlész-borász) újabb 1 hektár szőlőt telepítettünk, kiegészítve a palettát Sauvignon Blanc, Olaszrizling és Pinot Noir fajtákkal. Boraink szépen fejlődnek, megállják a helyüket hazai, és nemzetközi szinten is, borszerető közönségünk értékeli a munkánkat.
Az Érmellék és főleg Bihardiószeg ékessége a Zichy Gróf által világhírűvé tett Bakator szőlő, amely szinte teljesen kiveszett a környékről, de megfelelő odafigyeléssel és támogatással újra meghonosodni látszik. Pályázat útján nekünk is sikerült 800 tő Bakatort telepíteni, egy meredek parton, mely jövőre fog termőre fordulni, akkor majd kóstolhatunk ilyen különlegességet a Rittner Vinárium pincéjében.